Fotograf Maciej Plewicki

Jak się przygotować
Sesje najczęściej wykonuję u klienta, ponieważ daje to największy komfort i wygodę fotografowanym. Z mojej strony gwarantuję że przez cały czas dbam o to, żeby spotkanie było owocne i przebiegało w miłej atmosferze. Fotografując w domu u klienta jestem w stanie wykonać zdjęcia na jednolitym tle, czy też wykorzystać warunki zastane w mieszkaniu - tak zwane sesje “lifestyle”.
Inną opcją na sesje, są sesje w plenerze, w miejscu wybranym przez klienta, których wiele przykładów także można znaleźć na blogu.
Przygotowując się do sesji, zawsze wcześniej staram spotkać się z klientami. Ustalić jakie zdjęcia chcą uzyskać, jak je zaprezentować. Czy ma to być sesja której wynikiem będą dwa-trzy portrety na ścianie w pokoju, czy książka z całą masą ujęć, a może zdjęcia do ramki i bileciki z podziękowaniami dla wszystkich uczestników wesela. Swoim klientom polecam przejrzenie internetu i pokazanie mi jaki styl zdjęć podoba im się najbardziej. Zachęcam do wybrania co najmniej kilku zdjęć spośród wykonanych przeze mnie, które szczególnie im przypadły do gustu. Tego typu wyboru można dokonać korzystając z Pinteresta (na przykład z moich tablic) tworząc nową tablicę z wybranymi przez siebie fotografiami, których nastrój, oświetlenie, technika czy pomysł najbardziej odpowiada temu co chciałoby się uzyskać podczas sesji ze mną.
Na sesję powinno przeznaczyć się od 2 do 3 godzin, w zależności od miejsca sesji oraz pory jej wykonania. Zawsze wolę, żeby klienci zapewnili sobie więcej czasu na nieprzewidziane przypadki i czas na "oswojenie" się z sytuacją.
Jeśli chodzi o ubranie, to oczywiście wszystko zależy od charakteru zdjęć, ale zachęcam do zapoznania się z moim wpisem na blogu poświęconym właśnie tematowi ubioru na sesji!


0 komentarze:

Bydgoskie Przedmieście
87-104 Toruń
Tel : 518656079
Email : SesjeRodzinne@plewicki.com.pl