Fotograf Maciej Plewicki

Fotografia DziecięcaFotografia dziecięca


Zakres wykonywanych przeze mnie zdjęć w kategorii fotografii dziecięcej obejmuje:


●  sesje noworodkowe;
●  sesje niemowlęce;
●  sesje dziecięce;
●  sesje z innymi członkami rodziny.


Zdjęcia wykonuję na terenie Torunia i najbliższej okolicy.

Fotografia noworodkowa


W przypadku sesji noworodkowej obowiązuje zasada im szybciej, tym lepiej. Dogodnym momentem na wykonanie tego rodzaju zdjęć jest czas między pierwszym a drugim tygodniem po narodzinach. Niemowlę jest wtedy jeszcze naprawdę małe i przez większość sesji śpi. Tym samym można uchwycić jego delikatność i bezbronność. Ponieważ tak małe dzieci wymagają szczególnej opieki, fotografia noworodkowa wykonywana jest tak, by nie zakłócić rytmu dnia malucha, dlatego też nie podaję dokładnego czasu trwania takiej sesji, a jej czas uzależniony jest od tego jak sprawnie będzie nam się wszystkim współpracować w przerwach między przewijaniem, karmieniem i tuleniem do rodziców :) Zawsze też najważniejszy w takiej sesji jest komfort maluszka i bezpieczeństwo, więc nie może ona trwać zbyt długo. Podczas sesji noworodkowej zapewniam wszelkie gadżety, łóżeczka, balie, kosze, "owijki", czapeczki, tła oraz całe przenośne studio z którym pojawiam się u Państwa w domu. Niezależnie od tego jak małym miejscem Państwo dysponujecie zawsze uda nam się wykonać dobrą sesję!


Fotografia niemowlęca

Dużą popularnością cieszą się także sesje niemowlęce. W okresie między 4 a 8 miesiącem dzieci swobodnie trzymają już główkę i siedzą. Ruchy przestają być też chaotyczne, dzięki czemu jest to dogodny moment na uwiecznienie tych chwil w obiektywie. Fotografia dziecięca może być wykonywana także w przypadku dzieci między 7 a 9 miesiącem życia, a więc w okresie, kiedy maluch zaczyna raczkować.

Fotografia dziecięca

Wykonuję także zdjęcia starszych dzieci. Podczas swojej pracy wykazuję dużą cierpliwość oraz wyrozumiałość. Doskonale wiem, że mali modele mogą być na sesji naprawdę wymagający ze względu na dużą ilość energii i brak umiejętności skupienia się przez długi czas na wykonywaniu jednej czynności. Podczas sesji dbam więc o przyjazną, domową atmosferę i staram się, by dziecko czuło się przed obiektywem możliwie jak najlepiej.

Wyjątkowa i niezapomniana sesja

W swojej pracy stawiam na oryginalność. Dbam o to, by wykonywane przeze mnie zdjęcia były jedyne w swoim rodzaju. Dzieci najlepiej wychodzą na zdjęciach, kiedy są spontaniczne i czują się swobodnie, dlatego nie tylko staram się stworzyć przyjemną atmosferę na planie zdjęciowym, ale także unikam wymuszonych póz i starannego planowania przebiegu sesji. Dzięki temu jestem w stanie zaoferować zdjęcia, które uchwycą indywidualne cechy każdego dziecka. Ponadto sesja, na której dziecko będzie mogło czuć się swobodnie, umożliwi nie tylko wykonanie świetnych zdjęć, ale także może okazać się dla dziecka naprawdę dobrą zabawą. W przypadku najmłodszych modeli dużo uwagi poświęcam dopasowaniu się do rytmu dnia dziecka i staram się, by maluchy nie były marudne podczas sesji. Przed sesją zachęcam do przeczytania mojego wpisu na blogu mówiącego o ubraniach na sesję.

Dlaczego warto skorzystać z moich usług?

Fotografia dziecięca wymaga od fotografa szczególnych umiejętności. Duże doświadczenie w tej dziedzinie umożliwia mi nie tylko stworzenie kreatywnych sesji i zaproponowanie z mojej strony oryginalnych rozwiązań. Potrafię także dopasować się do wymagań klientów, ponadto radzę sobie z wyzwaniami pojawiającymi się na sesji, których w przypadku najmłodszych modeli nie brakuje. Przy pracy z dziećmi wiele się dzieje – potrafię dostosować się do szybko zmieniających się warunków, dzięki czemu jestem w stanie spełnić oczekiwania wszystkich klientów.

0 komentarze:

Bydgoskie Przedmieście
87-104 Toruń
Tel : 518656079
Email : maciej.plewicki@gmail.com